• 18 Лютого 2025

    РосЗМІ показали фейкове відео знищення ЗРК IRIS-T у Сумській області, – BILD

    АвторNews Media

    25.08.2024 00:36
    РосЗМІ показали фейкове відео знищення ЗРК IRIS-T у Сумській області, – BILD

    Продемонстроване російським ЗМІ відео знищення ракетою "Іскандер-М" зенітного ракетного комплексу IRIS-T разом із особовим складом ЗСУ, не відповідає дійсності.

    Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на німецьке видання BILD.

    Зазначається, що відповідні кадри поширив пов'язаний із Міноборони Росії телеканал "Звезда". У ЗМІ зазначили, що інцидент начебто стався біля села Сінне Сумської області України, за 11 км від кордону з Курською областю РФ.

    Експерт BILD з аналізу відкритих даних Юліан Рьопке назвав оприлюднені кадри "дуже схожими на муляж". На його думку, про це свідчать три ключових фактори.

    По-перше, ймовірний IRIS-T "самотньо стоїть на узліссі", навколо не видно жодного солдата.

    По-друге, після прямого влучання немає полум'я або розривів. У справжньому комплексі ППО здетонували б боєприпаси і паливо.

    І по-третє, після потужного удару, установка зовні практично не змінилася. Рьопке припускає, що вона була зроблена з дерева або схожого матеріалу.

    Російські фейки про війну

    Днями російські пропагандисти звинуватили ЗСУ в хімічній атаці у Курській області через начебто неможливість прорвати оборону.

    Також росЗМІ поширили фейк про начебто наміри США усунути президента Володимира Зеленського через операцію в Курській області.

    Крім того, Росія ймовірно планує інформаційно-психологічну операцію проти України на тлі боїв у Курській області.

    Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

    Интересная новость? Поделись!
    Следите за обновлениями важных новостей на наших страницах
    Facebook Telegram