Геніальний композитор Моцарт почав писати музику у підлітковому віці. Експерти вважають, що свою “Серенаду до мажор” він створив у 1760 роках – до того, як йому виповнилося 13 років. І деякі ранні композиції Моцарта могли бути втраченими.
Що відомо про втрачені твори Моцарта і який з них вдалося знайти, розповідає РБК-Україна (проєкт Styler) з посиланням на All that’s interesting.
Що відомо про втрачений твір Моцарта
Дослідники з Лейпцига у Німеччині нещодавно знайшли раніше невідомий музичний твір, написаний Вольфгангом Амадеєм Моцартом. Рукопис датований 1780 роком і складається з 7 мініатюрних частин для струнного тріо (2 скрипки та бас (або віолончель). Загальна тривалість – 12 хвилин.
Ця знахідка збігається зі списком композицій, залишених батьком Моцарта, але це перша з "втрачених робіт" музиканта, яку вдалося знайти. Вважається, що це копія оригінального твору Моцарта, написаного у підлітковому віці, приблизно з 10 до 13 років.
Твір називається "Дуже маленька нічна музика" (Ganz kleine Nachtmusik) і його вже було додано до каталогу Köchel, офіційного списку творів Моцарта.
Найближчим часом композицію планують зіграти у Лейпцизькій опері, щоб вшанувати відкриття твору, який був створений понад два століття тому.
Що варти пам'ятати про Моцарта
Вольфганг Амадей Моцарт народився 27 січня 1756 року в Зальцбурзі, Австрія. Його батько Леопольд був також видатним композитором і навчав усіх своїх дітей музиці. Вольфганг з дитинства виявляв неймовірний талант до композиторської творчості й свої перші пісні створив у 5-річному віці.
Його здібності перевершили навички батька ще до того, як він став дорослим і до 12 років він почав писати вже повні опери. У 1773 році Моцарт став придворним музикантом і до 1775 року він написав п'ять скрипкових концертів.
Найвідоміші свої опери, такі як "Весілля Фігаро", "Чарівна флейта", знаменита симфонія № 41 ("Симфонія Юпітера") композитор створив у пізні роки життя.
Життя геніального музиканта було дуже коротким – він раптово і загадково помер 5 грудня 1791 року, у віці 35 років.
Раніше ми писали про 6 величезних скарбів України, які досі не знайдено.
А е розповідали про те, що у давній Біблії з Ватикану знайшли ще один розділ.