
Представники правлячої в Грузії партії "Грузинська мрія" ініціювали новий законопроект щодо посилення обмежень для засобів масової інформації. Можуть бути внесені зміни в закон про телерадіомовлення.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на "Радіо Свобода" та SOVA.
Згідно із запропонованими грузинськими законодавцями нововведеннями, Комісія з питань зв'язку зможе штрафувати теле- та радіостанції. Раніше права на розгляд відповідних питань не входили до сфери саморегулювання цього органу.
Через що можуть вводити штрафи для ЗМІГрузинській Комісії зі зв'язку хочуть дати право попереджати та штрафувати мовники, якщо вони, зокрема:
- не дотримуватимуться принципів "справедливості" та "неупередженості" при повідомленні новин (у законопроекті не роз'яснюється, що саме мається на увазі під такими термінами),
- не зберігатимуть баланс при висвітленні проблеми в новинах,
- за використання інтерв’ю чи телефонної розмови для трансляції без попереднього попередження (за винятком випадків, коли існує припущення, що відкритий запис буде неможливим),
- якщо у програму на актуальну тему буде запрошений лише один гість, і це буде використано для нападу на людину, яка не бере участі в програмі,
- мовник має вказувати джерело інформації, й у разі анонімного джерела - має чітко вказати на це.
Зазначається, що досі грузинські телерадіостанції були зобов'язані реагувати на усі такі порушення в рамках механізму саморегулювання, але не мали сплачувати штрафи.
Наразі у закон "Про мовлення" запроваджуються заборони, згідно з якими в інформаційній програмі, а також при висвітленні інших питань державної політики, провідним та журналістам заборонять висловлювати свою позицію.
Крім того, будуть переглянуті та визначені законом стандарти авторських передач.
"Грузинська мрія" та її партія-сателіт "Сила народу" вже ініціювали поправки до закону "Про мовлення"
Перед тим провладна "Грузинська мрія" зібралася ухвалити також медіа-закон (Закон про ЗМІ). За словами парламентського лідера партії Мамуки Мдинарадзе, таке нове регулювання є британською моделлю.
Закон має встановити "стандарти об'єктивності" ЗМІ та журналістської етики, та визначати механізм моніторингу та дотримання стандартів роботи медіа.
Нагадаємо, восени минулого року повідомлялося, що у Грузії опозиційним каналам погрожували штрафами за відмову розміщувати рекламу партії влади.
Також повідомлялося, що у лютому у Грузії відбувся судовий процес щодо співачки Ніно Катамадзе, яку звинуватили в порушенні норм організації протестних акцій. Відома артистка отримала вирок.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.