
Військові Франції та Великої Британії обговорюють розміщення миротворчого військового контингенту в Україні. Зокрема, таким силам можуть дозволити завдавати ударів по військах РФ та по території Росії у разі порушення режиму перемир'я.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Associated Press (AP).
У зустрічі, що відбулася 11 березня в Парижі, взяли участь командувачі арміями 34 країн та інших військових представників та високопосадовців з країн Європи та світу.
Під час переговорів військові обговорили функції контури міжнародних сил безпеки для України - ідею, яку Франція та Велика Британія просувають для стримування будь-якої майбутньої агресії Росії проти України, якщо Москва і Київ домовляться припинити бойові дії.
Для українських посадовців ключовими питаннями є те, як така коаліція відреагує на порушення Росією перемир'я в майбутньому, чи зможе вона дати військову відповідь на великий російський наступ і як швидко.
За словами західних та українських офіційних осіб, остаточного плану військових дій ще не існує. Однак видання AP поспілкувалося з західними та українськими чиновниками в Києві, а також з французькими чиновниками в Парижі та британськими чиновниками в Лондоні. На умовах анонімності вони коротко розповіли подробиці нових обрисів плану зі стримування.
Попередньо, військові та чиновники обговорюють наступні варіанти сил і повноважень миротворчих військ на теренах України:
- У разі припинення війни, країни Європейського Союзу можуть розмістити на території України миротворчі війська. Їм можуть дозволити завдавати ударів по військах Росії у разі порушення ними перемир’я;
- Війська можуть дислокувати на стратегічних об’єктах, зокрема атомних елестростанціях. Підтримку можуть надавати західна авіація та флот;
- Розглядаються "прямі та негайні удари по російських об’єктах", що стане відповіддю на спробу Росії відновити бойові дії;
- Обговорюється формування контингенту, здатного стримати Росію від нового наступу. Сили можуть отримати важку техніку та запаси озброєння, які можуть бути перекинуті впродовж декількох годин або днів для допомоги в обороні України.
- Контроль за лінією фронту буде дистанційним - через безпілотники та інші технології.
Наприкінці лютого у західних ЗМІ з'явилася інформація, що країни Європи можуть відправити в Україну контингент чисельністю 30 тисяч військових. Ці сили будуть розміщені для захисту об'єктів критичної інфраструктури у тилу і будуть виконувати функцію "миротворців".
Водночас, на думку експертів, для ефективного примушування Росії до миру потрібно більша кількість військ.
Президент США Дональд Трамп раніше заявив, що організаційну та лідерську функцію у відправці миротворців повинні взяти на себе країни Європи. Він підкреслив, що армія США не братиме участі в такій потенційній миротворчій місії.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.