
У сучасному світі стрес став частим супутником життя людини. Проте далеко не кожен стрес є шкідливим. Який вид вважається найнебезпечнішим та як себе захистити?
Про це повідомляє РБК-Україна (проект Styler) з посиланням на слова науковиці, кандидатки медичних наук і засновниці швейцарського бренду мультифункціональних засобів Наталії Бобок.
Як стрес впливає на шкіруЗа словами експерта, постійні тривоги та недосипання через війну, роботу й непередбачуваність завтрашнього дня провокують гормональні збої, що відбиваються не лише на красі, а й на загальному здоров’ї.
Важливо розуміти, що не всі різновиди стресу є шкідливими, деякі навіть впливають на якість життя позитивно.
Дослідження, проведене наприкінці 2024 року, показало, що 76% українок мають ознаки проблем зі шкірою обличчя на фоні стресу. Так, кожна пʼята жінка в Україні має запалення на шкірі через хронічний стрес. Кожна друга - чутливу шкіру, кожна третя - пігментацію і вікові зміни з 25 років.
Чи всі види стресу шкідливіНауковиця розповіла, що стрес дійсно відбирає красу і довголіття, руйнуючи ендокринну систему. Як результат - з'являється зайва вага, погане самопочуття, гормональний збій і навіть зниження статевого потягу.
Тому важливо навчитися розрізняти стрес, оскільки не всі його різновиди настільки шкідливі. Деякі навпаки - впливають на якість життя позитивно.
Конструктивний або еустрес
Він сприяє підвищенню адаптаційних та мобілізаційних сил людини в умовах дискомфорту та небезпеки. Його вважають найбільш корисним. Наприклад, це спорт, стан закоханості, приємне хвилювання або усвідомлення складнощів, які в результаті принесуть задоволення.
Дистрес
Цей вид стресу вважається найшкідливішим. Все тому, що він різко знижує ефективність роботи і якість життя людини. Наприклад, це можуть бути конфлікт, війна, розрив відносин та навіть токсичний колектив.
До того ж є стрес, на який людина не може впливати. Наприклад, накопичувальний недосип від повітряних тривог, страх, коли летять ракети, пологи, які треба пройти, хвороби. Все, що впливає на людину на фізичному рівні та не залежить від неї.
Техніки боротьби зі стресомНайкраще допоможуть боротися зі стресом трансцендентальна медитація і техніка "4 точки".
"Ці ті дві техніки, які використовую я сама. Вони допомагають мені перемикатися входити в альфа-стан. Трансцендентальна медитація - це дуже проста розумова техніка, якою потрібно займатися 2 рази на день, зранку і ввечері по 20 хвилин. А техніка "4 точки", яка допомагає заспокоїтися і перед сном, і протягом дня", - пояснила Бобок.
У трансцендентальній медитації головна ідея - дозволити розуму природно заспокоїтися, виходячи за межі активного мислення без контролю та зусиль. Навчитись робити таку медитацію можна за допомогою нейроспеціалістів, які спеціалізуються на цій темі.
Тоді як техніка "4 точки" допомагає заспокоїтися і перед сном, і протягом дня. Суть полягає в тому, що коли ви фокусуєтесь на чотирьох точках тіла, всі інші думки зникають з голови.
Вас може зацікавити
- 10 ефективних способів розслабитись та зняти стрес після роботи
- Коли потрібно вживати заспокійливі ліки та чи дійсно вони допомагають
- Що таке пасивний стрес і чому люди його часто не помічають