• 17 Червня 2025

    Слова наших бабусь і дідусів, які не мають зникнути: а ви знаєте значення цих справжніх перлин?

    АвторNews Media

    06.05.2025 07:55
    Слова наших бабусь і дідусів, які не мають зникнути: а ви знаєте значення цих справжніх перлин?

    Серед повсякденних фраз і стандартних висловів часто губляться ті слова, які надають українській мові неповторного звучання. Вони ніби оживають із глибини століть, приносячи із собою тепло, мудрість і образність предків.

    Які є колоритні слова в українській мові, розповідає РБК-Україна (проєкт Styler) з посиланням на пояснення українського мовознавця Олександра Авраменка на каналі в YouTube.

    Українська мова - багата, співуча й неймовірно образна. Але, на жаль, деякі її чарівні слова потроху відходять у тінь. Ми дедалі рідше чуємо те, що ще нещодавно було частиною щоденного мовлення наших бабусь і дідусів. Вони гарно звучать, легко запам’ятовуються й точно здатні зробити наше мовлення яскравішим.

    Серед таких забутих, але вартісних слів - "гарувати", "віншувати" та "раяти". Їх значення інтуїтивно знайомі кожному з нас, тож саме час освіжити пам’ять і спробувати повернути ці слова в активне вживання.

    Гарувати - працювати

    Обидва ці слова передають суть щоденної праці, але гарувати має ще додатковий відтінок - важка, виснажлива робота без перепочинку. Це слово несе емоційну глибину й особливо пасує, коли йдеться про надмірні зусилля.

    Наприклад: "Я гарую на роботі весь тиждень без відпочинку".

    Віншувати - вітати

    Чудове староукраїнське слово, яке здавна використовували під час свят чи урочистих подій. Його можна сміливо вживати замість звичного вітати, щоб надати промові більше щирості й традиційного колориту.

    Наприклад: "Віншую тобі щастя та радості у новому 2025 році".

    Раяти - радити

    Це слово - справжня знахідка для тих, хто любить мовні перлини. Можливо, його значення не так легко впізнати з першого разу, але щойно дізнаєшся - вже важко забути. Раяти означає давати пораду або щось рекомендувати.

    Наприклад: "На зимові свята друзі раяли поїхати на відпочинок у гори".

     

    Вас також може зацікавити:

    • Як наші прабабусі цікаво говорили про кохання та інтимні речі
    • Як влучно та красиво замінити популярні російські фрази
    • Що ховається за словами "піпець" і "капець" - і чому не варто їх вживати
    Интересная новость? Поделись!
    Следите за обновлениями важных новостей на наших страницах
    Facebook Telegram